2008 yılında faaliyet göstermeye başlayan Makas Mühendislik, enerji kaynaklarının sonsuz olmadığı anlayışı ile hareket eden, bünyesinde ilgili yasa, yönetmelik ve standartlar doğrultusunda, işlevsellik, görsellik ve verimlilik açısından en uygun , mekanik ve doğal gaz sistemlerine ait projeler hazırlamaktadır. Ofis binaları, oteller, hastaneler, endüstriyel tesisler, konut kompleksleri, alışveriş ve yaşam merkezleri spor kompleksleri üzerine makine mühendisliği konuları içeren her türlü teknik sistemin tasarımı, projelendirilmesi hizmet kapsamımızda yer almaktadır.

İlgili çizim programlarını etkin olarak kullanabilen tasarım departmanımız, klasik yöntemlere nazaran çok daha kısa sürede ve çok daha görsel ve teknoloji ihtiva eden projeler hazırlamaktadır. Günümüzde proje süreçlerinin giderek daralması disiplinler arası koordinasyon için gerekli zamanın ayrılmamasına sebep olmaktadır. Firmamız mekanik tesisat sistemlerini aynı çatı altında uyum içerisinde gerçekleştirmektedir.        

Makas Mühendislik proje grubunun aynı zamanda enerji verimliliği bilgi ve tecrübelerini projelerine aktararak, vizyonu ve misyonu doğrultusunda enerjinin verimli kullanıldığı, çevreci sistemler konusunda da tasarımlar yapmaktadır.

Firmamız aynı zamanda 5627 sayılı “Enerji verimliliği kanunu” ve “binalarda enerji performans yönetmeliği” içerisinde tanımlanan, binalar için hazırlanması gereken bina enerji kimlik belgesini düzenlemek adına yetkilidir. 

Vizyonumuz

Mekanik proje alanında çalışmalarımızla birlikte, bilimsel ve teknolojik alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, sürekli kendini yenileyerek , esnek yönetim tarzı ile daima istikrarı ve mükemmeli hedefleyen ve her bakımdan “mühendislik farkı” yaratan marka olmayı amaçlıyoruz. 

Misyonumuz 

Güvenilir, deneyimli, güçlü bir teknik ekip ve çözüm ortağı olmak, Makas Mühendisliğin ufkundaki değişmez hedeftir. Makas Mühendisliğin sektörde tek olma idealine “kaliteli ürün ile sınırsız güncel hizmet” ilkesi taşır. En ileri teknoloji kullanılarak müşterilerimizin sürekli gelişen ve değişen ihtiyaçları için maliyet etkinliği yüksek ve uygulanabilir çözümler sunarız. Çünkü gerçek kurumsal değerin temelinde müşterilerimizle aramızda pekişen uzun süreli kalıcı ilişkilerin yer aldığını biliriz.